Odbor zdraví MMB ve spolupráci s organizacemi podporujícími zdravý životní styl a odpovědnost veřejnosti za vlastní zdraví ve městě Brně si pro vás připravili již 28. ročník tradiční celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví.

Slavnostní zahájení kampaně se uskuteční v pondělí 30. května na náměstí Svobody v čase od 15:00 do 18:00 hod.

Pro malé i velké návštěvníky bude připraveno zábavné i poučné odpoledne, které kromě představení kampaně a její náplně, činnosti a aktivit spolupracujících organizací nabídne pestrý doprovodný program obsahující např. horolezeckou stěnu, skákací hrad, nafukování balónků a mnoho dalších aktivit. Program zakončí hudební vystoupení vlídného písničkáře Pavla Helana.

Program zahájení:

Na pódiu se předvedou závodníci ve sportovním aerobiku z OneClub Brno, zatančí Dominika Miková a Tomáš Král z integrované taneční skupiny na vozíku Proty Boty a pobaví Vás maskot klubu Florbal Židenice. Studenti Lékařské fakulty MU se zaměří na prevenci onkologických onemocnění, nainstalovatsi budete moci aplikaci Záchranka a vyzkoušíte si resuscitaci.

Senior Point Brno vás seznámí se svými poradnami a nabídkou činnosti na podporu aktivního života seniorů a CELSPAC představí svou studii o zdraví Brňanů a změří vaše tělesné složení na přístroji InBody. Poznáte poradnu Kontaktního místa České alzheimerovské společnosti a poradnou pro pečující a pozůstalé SVÍTÁNÍ. Lesní mysl si připravila ochutnávky zdravých svačinek, ZOO Brno zase poznávání přírody. Na stánku Centra sportovních aktivit VUT v Brně si zkusíte test pozornosti a u ArteSvět bude probíhat zážitkové malování.

Program kampaně:

V rámci 14denní kampaně jsme si pro vás připravili více než 70 akcí pro všechny věkové skupiny. Těšit se můžete na celou řadu sportovních aktivit (např. lezení, jóga, cvičení pro seniory, cvičení pro rodiny s dětmi, tenis, florbal, tanec), výtvarnou výstavu Jani Špačkové, arteterapii, muzikoterapii, výlety do přírody, soutěže a hry, poradenství nebo přednášky a debaty.

Kompletní program najdete v přiložené brožuře. Na některé akce je třeba se předem objednat.

Ke stažení:

Fotogalerie: