Dny dobrovolnictví jsou jedinečnou příležitostí, jak ukázat světu, v čem spočívá dobrovolná práce a současně se do ní i zapojit. Kampaň, jejímž posláním je propojovat organizace s dobrovolníky a zvyšovat povědomí o možnostech dobrovolnictví, realizuje Jihomoravské dobrovolnické centrum. Dobrovolná práce hraje ve společnosti nezastupitelnou roli, jak se ukázalo např. v covidových letech, při tornádu na Moravě nebo při pomoci lidem z Ukrajiny.

Jen v Brně se akce zúčastní přes dvě desítky organizací a veřejnost bude mít po dobu čtyř dnů možnost seznámit se s jejich prací, vidět jejich zázemí a to, jak s dobrovolníky pracují. Zájemci si vyzkouší sportovní aktivity s klienty, hry s dětmi nebo společné vaření. Pomocí nahrávek a dalších pomůcek poznají, jak se cítí duševně nemocní, zúčastní se kytkoblešáku nebo jízdy městem na invalidním vozíčku. Ale hlavně budou mít příležitost si dobrovolnictví sami vyzkoušet, neboť řada organizací nabízí práci na čerstvém vzduchu v zahradách a dalších venkovních lokalitách.

Více informací a program je na stránkách www.dnydobrovolnictvi.cz, na facebooku @rdcjmk nebo instagramu @dobrovolnici_jmk.