15:00 – 18:00 h. | náměstí Svobody

Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci s odbornými institucemi si pro vás připravil 2. ročník celoměstské kampaně Brněnské dny prevence.

Slavnostní zahájení kampaně se uskuteční ve čtvrtek 13. dubna 2023 na náměstí Svobody v čase od 15:00 do 18:00 h.

V průběhu akce budeme mít příležitost promluvit si s odborníky o prevenci a péči o zdraví a seznámit se s činností zdravotnických pracovníků, se kterými můžete zkonzultovat svůj aktuální zdravotní stav.

Můžete si nechat změřit množství cholesterolu v krvi, krevní tlak, glykemii (hladinu cukru v krvi) nebo tělesnou hmotnost.

Zjistíte více o prevenci onkologických onemocnění a samovyšetření prsou a varlat, prevenci cévní mozkové příhody a infarktu myokardu, péči o nemocné Alzheimerovou chorobou nebo jak si vybavit domácí lékárničku.

Rady a tipy v péči o zrak vám poskytnou studenti optiky, optometrie a ortoptiky.

Budoucí dětské sestry provedou děti malou nemocnicí zvířátek, kde jim hravou formou přiblíží základní prvky prevence, péči o zdraví a ochranu před úrazy. Na přístroji detekujícím kvalitu umytých rukou zjistíte, zda si správně myjete ruce a jak je to správně.

Pro velké i malé návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program s tanečním a hudebním vystoupením, skákacím hradem pro děti, malováním na obličej, nafukováním balonků, lezeckou stěnou a dalšími zábavnými aktivitami.

Na akci vystoupí Jaro Dolník, zpěvák, kytarista a bubeník, účastník pěvecké soutěže Superstar 2020. Těšit se můžete také na vystoupení Taneční a stepařské školy R + P Bartůňkových.

Program kampaně

V průběhu kampaně na vás čeká více než desítka zajímavých akcí, které vám ukážou, že prevence je nedílnou součástí péče o zdraví, neboť je lepší nemocem předcházet než s nimi bojovat.

Navštívit můžete individuální konzultace s nutričními terapeutkami na téma obezita a změna životního stylu, na přednášce o prevenci onkologických onemocnění se dozvíte, co způsobuje HPV a jak se viru bránit, na přednášce o správném užívání léků vám vysvětlíme rozdíly mezi lékem a doplňkem stravy.

Na přednášce o péči o novorozence si projdeme vývoj dítěte a péči o něj včetně prevence syndromu náhlého neočekávaného kolapsu dítěte. Na interaktivním workshopu o prevenci úrazu dítěte zjistíte, jak se dá úrazům předcházet a co dělat, když se úraz stane. Zajímavé informace vám přinese také přednáška o vrozeném vysokém cholesterolu či o rakovině slinivky a konzumaci alkoholu.

Přednáška o péči o osobu s Alzheimerovou chorobou bude zaměřena na příznaky a fáze vývoje této nemoci. Na praktickém workshopu o záchraně života se naučíte správný postup při resuscitaci a na přednášce o integrovaném záchranném systému se zaměříme na zdravotnickou záchranou službu a kompetence zdravotníků.

Ke stažení:

Brněnské dny prevence 2023 – leták A4

Brněnské dny prevence 2023 – programová brožura

Fotogalerie