Odbor zdraví Magistrátu města Brna ve spolupráci s organizacemi podporujícími zdravý životní styl a odpovědnost veřejnosti za vlastní zdraví ve městě Brně si pro vás připravili 29. ročník celoměstské kampaně Brněnské dny pro zdraví.

Slavnostní zahájení kampaně se uskuteční ve čtvrtek 1. června 2023 na náměstí Svobody v čase od 15:00 do 18:00 hod.

Na stáncích spolupracujících organizací si budete moci vyzkoušet resuscitaci na figuríně, přístroj AED a naučíte se ovládat mobilní Aplikaci Záchranka pro tísňové volání, děti zjistí, jak funguje tísňové volání na číslo 155, a svůj aktuální zdravotní stav můžete zkonzultovat s odborníky.

Dozvíte se informace o prevenci onkologických onemocnění i samovyšetření, nutriční terapeuti vám poradí se správnou výživou, zásadami zdravého talíře, složení těla zjistíte na přístroji InBody.

Poradenství a konzultace rodičům nabídnou psychologové a sociální pracovníci zaměřující se na podporu rodin s dětmi a duševní obtíže. Seznámíme vás s Centrem reprodukční medicíny ve FN Brno. Senioři zjistí, jaké aktivity jsou pro ně připraveny v rámci Senior Pointů včetně činnosti sociálně-právní poradny.

Důležité informace vám sdělí odborníci z poradny pro pečující a pozůstalé. K dispozici bude také poradenství ohledně očkování cestovní medicíny, rozborů pitné i studniční vody, plísně v bytech a domech nebo měření azbestu.

Představíme vám systém Jóga v denním životě se zaměřením na účinky jógy pro specifické zdravotní potřeby s možností zacvičit si. Vyzkoušet si budete moci různé výtvarné techniky, pro děti od 2 let bude připravena výtvarná dílnička.

Pozveme vás na jízdu na bruslích Brnem, děti si budou moci zahrát florbal na mobilním hřišti (pomůcky zapůjčíme).

Pro návštěvníky bude připraven zábavný program včetně hudebního vystoupení Dušana Vitázka, herce a zpěváka z Městského divadla Brno.

Pro děti je nachystána drobná odměna v rámci Mezinárodního dne dětí, kterou zajistil sponzor akce hypermarket Globus.

Program kampaně

V rámci kampaně jsme pro vás připravili ve spolupráci s více než 40 organizacemi, jejichž medailonky najdete v přiloženém souboru, na 90 akcí pro všechny věkové skupiny.

Těšit se můžete na celou řadu sportovních aktivit (tanec, balet, lezení, jóga, zdravotní cvičení, cvičení pro rodiny s dětmi, florbal, terénní cyklistika…), virtuální cyklozávod nebo jízdu městem Brnem, výlety do přírody nebo prohlídky přírodních zahrad. Dále jsme pro vás nachystali zážitkové malování pro nejmenší v doprovodu rodičů, muzikoterapii, arteterapii, prohlídku Biobanky CELSPAC, analýzu složení těla nebo vyšetření paměti.

Absolvovat můžete také konzultace v poradně pro léčbu endometriózy nebo léčbu neplodnosti, poradenství a přednášky na nejrůznější témata (metabolický syndrom, kojení, výzkum rizik chronických onemocnění v brněnské populaci, samovyšetření prsu a varlat, výživa pro mozek, demence a právní ochrana, regresivní terapie) nebo besedu o intimitě u dětí.

Na některé akce je třeba objednat se předem.

Ke stažení

Fotogalerie ze slavnostního zahájení

Fotogalerie z jednotlivých akcí