Samolepky s vyobrazením vodicího a asistenčního psa s nápisem „VÍTÁME VODICÍHO A ASISTENČNÍHO PSA“ jsou určeny na vylepení na vstupní dveře obchodů, restaurací, kaváren, různých provozoven, úřadů, školských a zdravotnických zařízení… a vůbec všem firmám, které se chtějí do projektu zapojit.

Projekt byl zahájen v první polovině ledna 2017. U jeho zrodu stáli Radim Paseka, koordinátor pro osoby se zrakovým postižením na Odboru zdraví Magistrátu města Brna, a Milan Dvořák z brněnské Školy pro výcvik vodicích psů.

Smyslem projektu je propagovat psy se speciálním výcvikem a především upozornit na to, že do zařízení mohou psi nejen vstoupit, ale jsou i vítáni. Dalším z cílů projektu je pomoci odbourat bariéry a předsudky mezi osobami s vodicími a asistenčními psi a ostatní veřejností.

Nálepka je zhotovena ve dvou velikostech. Ve svém menším formátu A6 je vhodná k nalepení na dveře, ve větším formátu A5 je vhodná na nalepení na vstupní vrata či bránu do areálů. Nálepka je k dispozici ve variantách s lepicí částí, a to jak se zadní strany nálepky (lepí se na přední stranu dveří), tak na přední tištěné straně nálepky (lepí se zevnitř na prosklenou část dveří).

Společně s nálepkou je předáván průvodní informační leták s Desaterem o vodicím psovi. V něm je například uvedeno, jak správně reagovat a čeho se vyvarovat při setkání s vodicím psem, informace o psech se speciálním výcvikem i o platných právních předpisech. Leták může posloužit k lepší informovanosti a orientaci veřejnosti v dané oblasti.

Jak se do projektu zapojit?

Je to prosté, stačí, když si na všechny vstupní dveře vaší společnosti (obchodu, restaurace, úřadu, sportovního a zdravotnického zařízení či jiného objektu apod.) vylepíte nálepku „VÍTÁME VODICÍHO A ASISTENČNÍHO PSA“.

Jak nálepku získat?

Nálepku si můžete zdarma vyzvednout osobně na Odboru zdraví Magistrátu města Brna u Mgr. Radima Paseky, koordinátora pro osoby se zrakovým postižením, případně stačí zatelefonovat (+420 542 172 461) nebo napsat e-mail (paseka.radim@brno.cz), a nálepka Vám bude zaslána poštou.

Do e-mailu prosíme uveďte celou korespondenční adresu pro zaslání nálepky a počet a druh nálepek, které mají být zaslány poštou.

Vylepení této nálepky je vnímáno jako něco prestižního. Chceme vás touto cestou pozvat, abyste se do projektu rovněž zapojili.