Brno, město stude… Seniorů! Myslíme totiž na všechny naše občany, a to nejen během Brněnských dnů pro seniory, ale v průběhu celého roku. Akce, kam se podíváš. Brno je město plné kultury, příležitostí k setkávání i sportu. Vybrali jsme pro vás pravidelně pořádané akce určené přímo našim babičkám a dědům. Vstupy na ně jsou buď zdarma, nebo za velmi zvýhodněnou seniorskou cenu.

Jaké by to bylo vrátit se do studentských let? Přesně takové!

Mozek je potřeba trénovat v každém věku! A v tom pozdějším, kdy nechodíme do práce a nové impulsy přicházejí v o mnoho nižší frekvenci než v našem produktivním věku, obzvlášť! Naskočte na programy univerzit třetího věku.

Celý život jsem toužila dělat umění…

Teď máte možnost, a rovnou na brněnské JAMU. Jedinou podmínkou je dokončené středoškolské vzdělání, přednost při přihláškách mají ti, kterým byl přiznán nárok na starobní důchod.

Kurzy jsou vypisovány na každý akademický rok a i když absolvent nezíská klasický akademický titul, znalosti, které si odsud odnese, jsou cennější než jakýkoliv cár papíru!

Na Hudební nebo Divadelní fakultě se na přednáškách a seminářích dozvíte třeba o tom, jak vzniká divadlo nebo něco ze života klavírních virtuosů.

…a poznávat vesmír!

Na Masarykově univerzitě si zase můžete užít přednášky Vesmír kolem nás, Moravské kulturní dědictví nebo Uměleckohistorické vysvětlení slavných děl.

Vyrazte studovat. Třeba umění!

Celoživotní vzdělání nabízí i brněnské Vysoké učení technické. Chcete se zlepšit v rétorice a komunikaci, zlepšit se ve fotografování a práci s digitální fotkou nebo chcete proniknout do tajů industriálního Brna? Tak sledujte web VUT a vyberte si.

Vyrazte číst, bavit se a objevovat

Milujete literaturu? Tak to budete v Knihovně Jiřího Mahena jako ve svém živlu. Pravidelně pořádají kvízy, přednášky, čtení i výstavy. Vstup na většinu akcí je zdarma, aktuální program můžete sledovat přímo na webu.

Zvýšit si můžete třeba svou informační gramotnost nebo trénovat svou paměť.

Každý vášnivý čtenář si přijde v Knihovně Jiřího Mahena na své.

Chci sportovat, ale mladým už nestačím… Nevadí!

Masarykova univerzita pravidelně pořádá cvičení pro seniory. Respektují zdravotní omezení, mají lekce určené pro starší ženy nebo lidi s problémy s páteří.

Lekce zaměřené třeba na hluboký stabilizační systém a koordinaci pořádá Taneční a pohybové studio STABIL STUDIO Brno. Skupinové cvičení pod vedením odborné lektorky udrží vaše tělo v kondici a mysl v harmonii.

Lekce uzpůsobená vaší tělesné kondici je vhodná i pro úplné začátečníky, na cvičení posílíte svaly pro prevenci osteoporózy a snížíte rizika věkem podmíněných onemocnění.

Hudba, která bere dech! A to až o 50 % výhodněji!

Kromě Zahajovacího koncertu sezony Filharmonie Brno ve čtvrtek 14. září v 19:00 h. nabízí brněnská filharmonie slevy 20 % pro seniory nebo 20 až 50 % pro ABONENTY. Rezervujte si své místo v sále a nechte se naladit!

Tak které abonmá si vyberete? Epické, romantické nebo jazzové?


15. 6. 2024 | Festival zdraví v Brně 2024 – slavnostní zahájení
Děkujeme všem spolupracujícím organizacím za perfektně připravený program a za vytvoření báječné atmosféry po celou dobu zahajovacího odpoledne našeho festivalu! Nemenší díky patří samozřejmě i návštěvníkům, velkým i malým, kteří...
Tohle nejčastěji trápí naše seniory: Jak se vypořádat se samotou nebo ubýváním sil?
V období podzimu života čelíme mnoha výzvám a změnám, které ovlivňují naši duševní pohodu. Potýkáme se se ztrátou našich nejbližších, postupným úbytkem fyzických sil a sníženou soběstačností. Přicházíme o věci,...